Atasözü Bulmaca Oyunu

30 Yorum 102.786 Defa Okundu 10/11/2011

Anlamı :

Atasözü Bulmaca Oyunu:

Atasözlerimizi olabildiğince çok kişiye eğlenceli bir şekilde ulaştırabilmek amacıyla hazırladığımız Atasözü Bulmaca Oyununu Öğrencilerimizin ve ziyaretçilerimizin ilgiyle oynayacağını umuyoruz. Oyunu beğenirseniz arkadaşlarınızla paylaşmaktan ve yorumlarınızı eklemekten çekinmeyin. Sizin tavsiyelerinizle oyuna yeni bölümler de eklenebilir.

Nasıl Oynanır ?

Aşağıdaki “Oyunu Oyna” butonuna tıkladığınızda oyun açılır,karşınıza gelen ekranda “Enter” butonuna basıp “Oyun Seç” bölümünden istediğiniz seviyeye göre oyun seçip oyuna hemen başlayabilirsiniz. Size verilen atasözünü ekranın altındaki listeden harf seçerek tahmin etmeye çalışacaksınız. Zamana karşı oynanan oyunda, geçen süre, yanlış tahmin hakkı ve ipucu gibi bölümler ekranın sağ üst köşesindedir. Kaç yanlış tahmin hakkınızın kaldığını bu bölümde görebilirsiniz, “Ampül” resmine tıklarsanız oyun sizin yerinize doğru bir harf açar, “Anahtar” resmine tıklayarak yeni bir oyun seçebilir, oyundaki sesleri açıp kapatabilirsiniz. Atasözünü ekran tahmin edip, yazabilmek için bütün harfleri boşluklara doldurmanız gerekmektedir. Oyun bittiğinde aldığınız puan, doğru harf sayısı ve süreniz sonuç olarak karşınıza çıkar. Aldığınız puanın kaydedilmesini istiyorsanız, e-mail adresinizi oyun sonunda karşınıza çıkan kutucuğa girerek gönderebilirsiniz. Eğer puanınızın kaydedilmesini istemiyorsanız, Ekranın sağ üst köşesindeki “Anahtar” resmine tıklayarak yeni bir oyun seçebilirsiniz.

İYİ EĞLENCELER

www.Atasozleri.gen.tr

En İyi Oyuncular

Konular:

Paylaş :

Yazdır

Son Yorumlar

25 Aralık 2015 tarihinde nursena erkan yazdı:

Bana sınavda çok yardımı olcak bu Atasözleri nin

18 Eylül 2014 tarihinde cerensu yazdı:

Çok eğlenceli bir oyun

30 Mayıs 2014 tarihinde eda nur özdemir yazdı:

arkadaşlar yalan atmıyorum yemin billah skorum 36126 yemin ederim

27 Mart 2014 tarihinde abdurrahman bayıroğlu yazdı:

bu oyunda benden iyi oynayan yok varsa gelsin kapışalım

28 Şubat 2014 tarihinde tarkanozsen yazdı:

abi bunda berbatım

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atasözü Gönder

Atasözü Bulmaca Oyunu

Atasözlerimizi olabildiğince çok kişiye eğlenceli bir şekilde ulaştırabilmek amacıyla hazırladığımız Atasözü Bulmaca Oyunu‘nu Öğrencilerimizin ve ziyaretçilerimizin ilgiyle oynayacağını umuyoruz.

Oyunu Oyna

Son Yorumlar

Yukarı Çık